domy drewniane
Wstęp  |  Dla inwestorów  |  Cennik

CERTYFIKATY

Każdy nowowybudowany, wynajmowany lub sprzedawany budynek, lokal mieszkalny lub fragment budynku stanowiący samodzielną całość techniczno - użytkową zobowiązany jest już od początku 2009 roku do posiadania certyfikatu energetycznego.

W przypadku nowo projektowanych obiektów w skład kompletnego projektu budowlanego musi wchodzi między innymi charakterystyka energetyczna budynku.

Nasza firma wykonuje zarówno certyfikaty energetyczne jak i charakterystyki energetyczne budynku. Na naszej stronie dowiesz się wszystkiego na temat certyfikatów i charakterystyk oraz skorzystasz z pomocy przeszkolonych w tej kategorii projektantów.

Każdy certyfikat traktowany przez nas jest indywidualnie i dostosowany jest do potrzeb klientów.

Jesteśmy firmą z doświadczeniem zajmujemy się zarówno domkami jednorodzinnymi jak i budynkami o dużej kubaturze (hale wysokiego składowania, magazyny itp.). Charakterystyki i certyfikaty energetyczne wykonujemy na podstawie obowiązujących norm i rozporządzeń które zawarte są w pełni w stosowanych przez nas programach.


DO CZEGO JEST NAM POTRZEBNY CERTYFIKAT?

Certyfikaty energetyczne dają nam duże możliwości w przyszłej eksploatacji budynku. Jesteśmy wstanie przewidzieć zużycie energii i na tej podstawie wyliczyć koszty utrzymania naszego obiektu. Dla nabywców jak i najemców powinna być zapewniona pełna dostępność do danych które charakteryzują nasz budynek od strony energochłonności. Dzięki certyfikatom właściciele mają wiarygodne podstawy do określania zużycia energii w budynku lub lokalu co umożliwia uczciwe zawarcie umowy.

Certyfikaty energetyczne mobilizują nas do stosowania energooszczędnych typów ogrzewania jak i wykonywania budynków w systemach małej energochłonności.
WZ-projekt