domy drewniane
Witamy na stronie WZ-PROJEKT - konstrukcje budowlane
PROJEKTOWANIE

Proces projektowania przeprowadzamy w oparciu o obliczenia statyczne stosując oprogramowanie firmy INTERSOFT. W zależności od charakteru obiektu i jego wielkości określamy typ konstrukcji dachowej. dach z drewnaStosujemy tradycyjne więźby dachowe oraz rozwiązania inżynieryjne. Dla rozwiązań tradycyjnych używamy drewna o przekrojach minimalnych:
krokwie – 17/6cm;
kleszcze – 2x3,2/17;
jętki – 17/6 cm;
murłaty, płatwie – 14/14 cm.
Wymiary mogą ulec zmianie na podstawie obliczeń statycznych dla danego projektu. Rozwiązania inżynieryjne z uwagi na możliwość stosowania dużo większych rozpiętości, brak zaciosów oraz ekonomikę nie posiadają typowych przekrojów. Projekt konstrukcyjny obejmuje wykonanie analizy statycznej, dobór materiałów, dobór rodzajów łączników, rysunki wykonawcze, zestawienie ilościowe materiału i łączników, oraz wycenę wykonawstwa.

MATERIAŁY KONSTRUKCYJNE

dach z drewna Do wykonania konstrukcji dachowej stosujemy drewno iglaste - świerk, suszone, czterostronnie strugane ze sfazowanymi krawędziami wzdłużnymi, klasy C27. Impregnację przeprowadzamy na drewnie powietrzno-suchym z użyciem impregnatu TYTAN. Uzyskujemy zabezpieczenie drewna przed:
działaniem ognia (klasyfikacja pożarowa dla drewna sosnowego gr. 28 mm – niezapalny);
grzybów domowych;
pleśni;
owadów.
Do łączenia stosujemy gwoździe, śruby, pierścienie i płytki stalowe gwoździowane.

POKRYCIA DACHOWE

Na pokrycie dachu używamy wszelkich dostępnych pokryć dachowych od ciężkich dachówek ceramicznych i cementowych, poprzez blachodachówkę i gont bitumiczny, do gontów osikowych.

GALERIA

dach drewniany dach drewniany dach z drewna dach z drewna dach drewniany

WZ-projekt